AktualityV dňoch 3. a 4. februára 2020 sa v sídle EZÚS Via Carpatia s r.o. uskutočnili stretnutia partnerov jednotlivých projektov, ktoré tvoria súčasť Cezhraničného akčného plánu na podporu zamestnanosti pre mikroregión Cserehát.
V januári 2020 sa v Janove v Taliansku uskutočnilo projektové stretnutie v rámci projektu I-Care Smart. Na stretnutí sa zúčastnil aj zástupca EZÚS Via Carpatia. V rámci stretnutia boli predstavené výsledky a výstupy, ktoré sa podarilo doposiaľ dosiahnuť.

Zástupca EZÚS Via Carpatia sa v januári 2020 zúčastnil exkurzie v Living Labs* v rámci projektu I-Care Smart. Exkurzia sa konala v Happy Aging Lab v Hasselte (Belgicko) a v Yes!Delft Lab (Holandsko). Obe tieto inštitúcie sa okrem iného zaoberajú problematikou starostlivosti o starších ľudí. Happy Aging Lab je nezávislá inštitúcia založená v roku 2008, ktorá sa zameriava na podporu podnikania a kvalitnejšej starostlivosti o seniorov prostredníctvom inovácií.

Monitorovací výbor Fondu malých projektov schválil dňa 18. februára v Miškovci ďalších 30 malých projektov. IV. Zasadnutie Monitorovacieho výboru prebiehalo pod vedením riaditeľky EZÚS Via Carpatia, Ing. Julianny Orbán Máté, PhD., ktorá zastáva pozíciu predsedu Monitorovacieho výboru pre Fond malých projektov. Monitorovacieho výboru pre FMP sa zúčastnili jeho členovia v zastúpení Riadiaceho orgánu a Národného orgánu Programu spolupráce Interreg Slovenská republika – Maďarsko, zástupcovia Košického samosprávneho kraja, Banskobystrického samosprávneho kraja, župy Borsod-Abaúj-Zemplén, župy Nógrád, župy Heves a župy Szabolcs-Szatmár-Bereg.